Тешка сообраќајна несреќа се случи денеска близу спортскиот рекреативен центар „Кале“, пренесува „Сител“. Според фотографиите од местото на несреќата, автомобил е целосно смачкан, а улична светилка е откорната од земја.

Полицијата врши увид на лице место, по што ќе се знаат повеќе детали.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.