Ознака: мерцедес
Црна хроника 05.01.23 | 17:42

Беровец запалил швајцарски „Мерцедес“

Полициски службеници од Полициската станица Берово денеска го лишиле од слобода Д.Г.(36) од беровското село Митрашинци. Како што информираа од МВР, тој се сомничи дека...

Црна хроника 25.12.22 | 14:55

„Meрцедес“ излета од патот кај Свети Николе

Вчера во 18:45 часот било пријавено дека во близина на село Горобинци, во правец од Свети Николе кон Скопје, патничко возило „мерцедес“ со штипски регистарски ознаки,...

Црна хроника 15.12.22 | 12:44

71-годишник со „мерцедес“ прегази 76-годишна жена во Охрид

„Мерцедес“ управуван од 71-годишник прегази 76-годишна жена во Охрид. На 14.12.2022 околу 19.30 часот во СВР Охрид било пријавено дека на крстосница на улиците „Никола Карев“...

Технологија 12.12.22 | 15:08

„Мерцедес“ ќе гради фабрика за електрични возила во Полска

„Мерцедес-Бенц“ планира во полскиот град Јавор да изгради фабрика за производство на лесни товарни возила придвижувани со двигатели исклучиво на елекричен погон. „Ќе...

Македонија 10.12.22 | 15:27

Коцевски: Дали Македонски телеком во 2021 година му продава црн мерцедес со таблички СК 0202 АП на Назим Буши?

Како што претпоставивме МВР на Спасовски продолжува со молкот за дивеењето во Скопје со приватно возило со флешери, кое според нашите сознанија било управувано од Ќерим...

Патувања 11.11.22 | 21:34

Зошто Албанците толку се „палат“ на Мерцедес?

Албанија е држава  со најмногу Мерцедеси по глава на жител. Екипата на Дојче Веле испрати екипа да провери зошто е тоа така. Ќе се изненадите од одговорите на Албанците...

Калеидоскоп 06.11.22 | 09:12

Мерцедес најавува нова ера: Германскиот производител ги „гаси“ дизел и бензин и моторите

Шефот за развој на Мерцедес-Бенз, Маркус Шефер за германски „Automobilwoche“ изјави дека, како што стојат работите, Е-класата со своите деривати е последниот модел на Мерцедес-Бенз...

Калеидоскоп Технологија 26.10.22 | 14:09

Новиот „Мерцедес-АМГ Ц-63“ инспириран од Формула 1 мотиви

По неодамнешното претставување на најновото издание на најмоќниот „Мерцедес Ц-класа“, зад кој стои „АМГ“, автопроизводителите го подготвија и „Ц-63 С.Е. перформанс“...

Технологија 19.10.22 | 17:03

Музиката во автомобилите на „Мерцедес“ ќе звучи како на концерт

Епл“ и „Мерцедес-Бенц“ се здружија за да воведат премиум систем наречен „Спејшал аудио“ (Spatial Audio) во одредени модели на германскиот автомобилски гигант. Супериорниот,...

Технологија 19.09.22 | 11:22

Meрцедес по осум години во гаража е како нов

На почетокот на 1990-тите, врвот во гамата на Мерцедес, беше S600 придвижуван од V12 мотор. Овој модел  е од 1994 година, а светлината на денот ја виде по осум години стоење во...

Технологија 25.08.22 | 11:30

Џојистик место волан: Eве како во 1996-та Мерцедес ја замислувал иднината

Џојстик наместо волан:  Мерцедес ја замислил иднината во 1996 година, но овој концепт се уште е далеку од реализација или сериско производство. F200 е придвижуван од V12 мотор...

Патувања 15.08.22 | 23:03

Грчки таксист со Мерцедесот поминал четири милиони километри, возилото го подарил во музејот во Штутгарт

Грчкиот таксист Грегориус Сашинидис ќе влезе во историјата. Тој со своето такси Мерцедес поминал 4.600000 километри.Да добро прочитавте четири милиони и шестотини илјади...

Македонија 12.08.22 | 18:39

Објавени документи: Здравствен дом Тетово набавил мерцедес со пари за пандемијата два месеца по пожарот во модуларната болница

На фејсбук профилот „Следиме“ се објавени серија документи кои укажуваат на бесправно трошење на пари наменети за справување со пандемијата. Како што е објавено на...

Балкан 24.07.22 | 15:20

Го паркирал „Мерцедесот“ пред противпожарна станица, го нашал ишкртан со порака

Непознат  возач во Трогир го паркирал својот Mерцедес на патеката на противпожарната служба и брзо зажалил. Некој се сетил па му испишал со боја„противпожарна станица“,...

Свет 12.07.22 | 15:10

Во Штутгард започна процесот против „Мерцедес-Бенц“ за измама на потрошувачи

– Во регионалниот суд во Штутгарт денеска започна процесот против „Мерцедес-Бенц“ поради сомнение за свесно мамење на потрошувачите односно со манипулирање на податоци...

Македонија 09.07.22 | 14:18

Ветивте дека ќе го продадете Мерцедесот, а ја продадовте државата, не излажавте и пониживте како народ, како Македонци!

Дојдоа на власт на трагедијата на Тамара, на други мртви деца и бебиња, на други семејни и државни трагедии. Дојдоа на власт со ветување за 500 евра плата и со споредби...

Црна хроника 01.07.22 | 18:07

Пожар во „Мерцедес“ кој се движел кај Арачиново

На 30.06.2022 во 09:40 часот во Полициската станица Гази Баба било пријавено дека на обиколница Скопје, во близина на клучка Арачиново кон клучка Стајковци, настанал пожар...

Црна хроника 10.06.22 | 18:18

Се договориле да го проба „мерцедесот“, изманикот не му го вратил, ниту се јавил

На 09.06.2022 во 13.00 часот во ОВР Дебар, 37-годишен жител на Дебар пријавил дека бил измамен од Ф.Ч. од с.Велебрдо, општина Маврово и Ростуше. Според пријавеното, на 18.10.2021 тој...

Црна хроника 26.05.22 | 14:46

Изгоре мерцедес, се запалил во движење на патот Тетово- Скопје

На регионалниот пат Тетово- Скопје кај Желино вчера во пожар изгоре возило мерцедес со тетовски регистарски ознаки. Огнот во возилото започнал додека автомобилот бил...

Црна хроника 20.03.22 | 13:27

Холанѓани со „Мерцедес“ излетале кај Миладиновци

На 19.03.2022 во 08,30 часот на автопат Куманово-Скопје во близина на село Миладиновци, се случила сообраќајна несреќа во која А.Д.Л.(21) од Холандија, управувајќи патничко моторно...