Полициски службеници од Полициската станица Берово денеска го лишиле од слобода Д.Г.(36) од беровското село Митрашинци.

Како што информираа од МВР, тој се сомничи дека на 04.01.2023 околу 22.00 часот во село Митрашинци предизвикал пожар во патничко моторно возило „мерцедес“ со швајцарски национални ознаки, сопственост на Т.Н. од с.Калиманци, Виничко.

Д.Г. бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена кривична пријава.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.