Тото Волф, првиот човек на Мерцедес, проговори за потенцијална замена за Луис Хамилтон, кој од следната сезона ќе вози за Ферари.

Австрискиот милионер истакнува дека многу ќе зависи од односот на актуелниот светски шампион Макс Верстапен со Ред Бул.

Прво, да видиме што сака Макс и дали ќе остане во Ред Бул. Тој секако е прв на листата на желби, изјави Волф.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.