Ознака: формула
Останати спортови 27.03.24 | 12:12

Тото Волф, првиот човек на Мерцедес: Прво, да видиме што сака Макс Верстапен

Тото Волф, првиот човек на Мерцедес, проговори за потенцијална замена за Луис Хамилтон, кој од следната сезона ќе вози за Ферари. Австрискиот милионер истакнува дека...

Останати спортови 04.03.24 | 21:44

Нов скандал во Формула 1 – претседателот на ФИА под истрага за манипулација со резултати

Нов скандал го тресе светот на Формула 1. Овој пат во центарот на скандалот е претседателот на Меѓународната автомобилска федерација (ФИА), Мохамед бин Сулејем, против...

Живот 24.02.24 | 14:44

Охриѓани против трка со формули на вода на Охридско Езеро

Трката со формули на вода на Охридско Езеро закажана за јуни годинава во водите на Охридско Езеро кај Поградец во соседна Албанија предизвика жестоки реакции во јавноста....

Семејство 01.03.23 | 15:04

Испробајте ја „Формула 2-2-2“ за посреќен брак

Лошата љубовна врска или брак може да биде прилично голем стрес. Психологот Кимберли Хершенсон, во таа смисла ја препорачува „Формулата 2-2-2“. Тоа значи следново –...

Семејство 23.11.22 | 20:53

Со едноставна формула пресметајте колку ќе биде високо вашето дете

Родителите често замислуваат како нивните деца ќе изгледаат кога ќе пораснат, а еден аспект на физичкиот изглед можат да го предвидат со помош на едноставна формула. На...

Свет 14.08.22 | 21:08

Полицијата бара возач кој со „формула“ возел на автопат во Чешка

Возачите на автопат во Чешка биле изненадени кога забележале „формула“ зад, до, но и пред нив. Чешката полиција соопшти дека трага по возачот на „формула“, кој со голема...