Ознака: Матеј Периш
Балкан 21.06.22 | 20:06

Oбдукцијата покажа: Во крвта на Матеј пронајден кокаин и алкохол

Вишото јавно обвинителство во Белград утврди дека смртта на Матеј Периш (27) од Сплит не е последица на извршување кривично дело. Да потсетиме, тој исчезна ноќта меѓу...

Балкан 28.05.22 | 19:47

Оља Вампирица покажа разговори со Матеј и порача: Тој никогаш не би се самоубил

Трагично настраданиот Матеј Периш (27) од Сплит негувал пријателство со неговата двојно постара сограѓанка Оља Ајнфалт Миховиловиќ (59), позната како Оља Вампирица. Во...

Балкан 25.05.22 | 10:12

Kaква тајна кријат другарите на Матеј?

Сограѓаните на Матеј Периш сметаат дека неговите пријатели никогаш нема да откријат зошто несреќниот другар се удави во Дунав. Сплиќаните велат дека има многу нејаснотии. –...

Калеидоскоп 23.05.22 | 11:22

Сестрата на Матеј Периш се прости од нејзиниот брат: Ти благодарам…

Целиот регион тагува поради трагичната смрт на Матеј Периш, младо момче од Сплит кој исчезна во Белград на новогодишната ноќ и чие тело беше пронајдено минатата недела...

Балкан 23.05.22 | 08:15

Сестрата на Маријана признава: Се сомневаме дека ја дели истата судбина со Матеј

Веќе 25 дена ни трага, ни глас од Маријана Зајферт, позната по победата во „Големиот брат“ во 2011 година. Имено, Маријана Зајферт (Чврљак) исчезна на 27 април во Загреб и...

Балкан 22.05.22 | 21:47

Промашил за 50 метри: Oвој астролог откри каде точно ќе биде пронајден Матеј

Астрологот Рамиз Шљивиќ од Тузла ноткрил каде ќе биде пронајдено телото на Матеј Периш Тој се пофали погрешил во прогнозите за 50 метри. – Сè што ми кажа интуицијата...

Балкан 22.05.22 | 19:03

Другарот на Матеј се обидел да се самоубие!

Матеј Периш (27) ќе биде погребан утре на гробиштата Ловринац во Сплит, а на истото место е погребан и неговиот најдобар пријател Ивор Алуниќ (26), кој трагично загина три...

Балкан 22.05.22 | 12:33

„Извини што не те гушнав и не ти кажав колку те сакам“, мистериозна девојка се збогува со Периш

Извесна Ж. М. го привлече вниманието бидејќи на денот кога телото на Периш беше извлечено од Дунав, објави црна слика на Фејсбук во знак на жалост, но напиша и шокантни...

Балкан 21.05.22 | 11:17

Што открива пораката која Матеј му ја испратил на пријателот

Откако во регионот одекна веста дека телото на младиот сплиќанец Матеј Периш е пронајдено во Дунав по речиси пет месеци потрага, социјалните мрежи беа преплавени со...

Калеидоскоп 20.05.22 | 16:45

Заменик-градоначалникот на Белград: Збогум Матеј, твојот прекрасен татко ни оддржа лекција

Заменик градоначалникот на Белград Горан Васиќ се збогува од Матеј Периш, хрватскиот државјанин кој ноќ пред Нова година се удави во Белград и чие тело денеска ќе биде...

Балкан 20.05.22 | 15:09

Потресни сцени од последното испраќање на Матеј од Белград за родниот Сплит

Телото на Матеј Периш денеска од црквата Свети Антониј во Белград ќе биде испратено во Сплит, каде што ќе биде погребан, соопштија од белградската надбискупија, јавуваат...

Балкан 20.05.22 | 10:44

Kaкви тајни крие: Мобилниот телефон пет месеци останал во џебот на Матеј

Мобилниот телефон пронајден во џебот од панталоните на Матеј може да одговори на прашањето зошто младио човек од Сплит истрчал од клубот во кобната ноќ  во маица, трчал...

Балкан 19.05.22 | 21:26

Таткото на Матеј Периш: Си го враќам мојот син дома, во неговиот Сплит

Телото на 27-годишниот Матеј Периш утре ќе биде испратено од црквата Св. Анте во Белград за Сплит, каде што ќе биде погребан, соопшти денеска белградската надбискупија. Таткото...

Балкан 19.05.22 | 12:09

ДНК анализата потврди дека се работи за Матеј Периш, обдукцијата покажа како загинал

Телото коешто вчера беше извлечено од реката Дунав во Белград е на исчезнатиот Матеј Периш од Сплит, на кого му се изгуби трагата вечерта на 30 декември минатата година...

Балкан 19.05.22 | 09:55

На родителите нема да им биде добро: Форензичар откри што му се случило на телото на Матеј

Телото на Матеј Периш чиј траг се изгуби н 31 декември минатата година на Савскиот кеј во Белград, извлечено беше вчера на Ада Хуја, пет месеци по неговото исчезнување. -Неговото...

Балкан 19.05.22 | 09:52

Maтеј го препознале по маицата, часовникот и мобилниот

Телото на Матеј Периш Периш беше пронајдено вчера во 9.20 часот на 7,5 километри од местото каде што влегол во водата. Очевидци велат дека го препознале по маицата, мобилниот...

Балкан 18.05.22 | 23:57

Дефинитивно е Матеј: Се спакував, доаѓам по синот, Ненад Периш се враќа во Белград

Ненад Периш, таткото на исчезнатиот Хрват Матеј Периш, кој ненадејно го снема во Белград ноќта меѓу 30 и 31 декември, за хрватските медиуми вели дека сите во семејството...

Балкан 18.05.22 | 18:47

Објавена фотографија од маицата на телото во Дунав, иста таква имал и Матеј Периш

Тело на засега непознат млад маж е пронајдено утрово во Дунав кај Ада Хуја во Белград, јави српската агенција „Танјуг“, повикувајќи се на српското МВР, а сомнежите...

Балкан 18.05.22 | 15:40

Ненад Периш: Многу ми е тешко, но ако е вистина ќе мора да се соочиме со неа

Tаткото на исчезнатиот Матеј Периш, Ненад Периш за српски „Телеграф“ потврди дека српската полиција го известила дека е пронајдено тело на млад човек во Дунав, чија...

Балкан 18.05.22 | 13:31

Таткото на Матеј: Teшко ми е, но морам да се соочам со вистината

Таткото на Матеј Периш, Ненад  потврди дека српската полиција го известила дека во Дунав кај Ада Хуја е пронајдено тело на млад човек, што според описот и гардеробата...