Ознака: Цеца
Музика 28.11.21 | 21:50

По смртта на Аркан настана песна посветена на него која Цеца не сакаше никогаш да ја отпее

Песната „Сонувам дека си повторно тука“ е напишана во 2001 година од рокерот Милиќ Вукашиновиќ. Рокерот откако ја компонираше песната веднаш по убиството на Жељко Ражнатовиќ...

Естрада 12.10.21 | 22:44

Жените полудеа по чантата на Цеца од 2.300 евра

Цеца на снимањето на Звездите на Гранд се појави со моден детал по кој жените полудеа. Станува збор за чанта од брендот „Шанел“. Тоа е мала црна чанта која изгледа на...

Естрада 01.10.21 | 09:57

Фута бесен на синот поради невидениот скандал на погребот: Од болка не чул кога Лача ја избркал Цеца

Александар Фута Радуловиќ лут е на синот Лача, затоа што од погребот на сопругата Марина Туцаковиќ(67) ги избркал Цеца Ражнатовиќ и Саша Матиќ. Фута побеснел кога дознал...

Естрада 30.09.21 | 09:34

Откриено е зошто Цеца беше избркана од погребот на Марина: Оваа нејзина порака го налутила Лача

После десетина денови од нејзината смрт, вчера е погребана Марина Туцаковиќ. Иако нејзиното испраќање во вечниот дом требаше да е мирно и во присуство на најблиските,...

Естрада 25.09.21 | 23:57

Златни детали, драперии и мермер: Куќата на Цеца зрачи со незамислив луксуз

Една од најпопуларните балкански пејачки Светлана Цеца Ражнартовиќ никогаш не ги отвора вратите на својот скапоцен дом за медиумите, но благодарение на објавите на...

Естрада 07.09.21 | 15:32

Деколтето во преден план: Цеца се појави на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“

Фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ првпат се појави на снимањето на музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“, каде оваа сезона ќе биде дел од стручното жири. Од оваа...

Естрада 14.08.21 | 17:11

Цеца вечерва настапува во Охрид, организаторите најавуваат ограничен број на карти

Балканската ѕвезда Цеца Ражнатовиќ вечерва настапува во Охрид. Организаторите најавуваат ограничен број на карти. Со долгогодишната посветеност на балканската сцена...

Естрада 12.08.21 | 23:21

Цеца за само четири и пол часа заработи точно 775.000 евра од само една песна!

Цеца за само четири и пол часа заработи точно 775.000 евра од само една песна! Тоа е песната „Штета за мене“, која беше најавувана долго време, а потоа стана голем хит, а...

Естрада 09.08.21 | 10:55

Цеца направи концерт за 30 илјади луѓе во време на корона, а меѓу гостите и Македонци, Бугари, Романци

Цел ден пристугнуваа автобуси и автомобили во Сврљиг, град и општина на југот на Србија, каде што синоќа пред 30 илјади луѓе одржа концерт балканската музичка ѕвезда...

Естрада 16.07.21 | 17:34

Јутјуб ја заштити Цеца и го тргна документарецот „Српска мајка“ за нејзината врска со српската мафија

Три дена по емитувањето на документарецот „Српска мајка“, кој го обработува минатото на Цеца, апсењата и врските со српската мафија, каналот „Цеца мјузик“ го пријави...

Музика 29.06.21 | 10:05

Цеца се враќа во Македонија, засега закажани два концерта

Балканската ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ најави два концерта во Македонија летово. По долгата пауза од настапи поради пандемијата, пејачката се враќа на сцената....

Естрада 04.06.21 | 09:29

Позади белото костумче на Жељко се крие семејна приказна на Ражнатови

На прославата на првиот роденден на Жељко Ражнатовиќ, синот на Богдана и Вељко, сите го забележаа костумот што го носеше малиот славеник. Станува збор за бел костум...

Естрада 03.06.21 | 21:49

Спектакл во организација на Цеца за првиот роденден на внукот

Светлана Цеца Ражнатовиќ организираше голема прослава во еден белградски ресторан по повод првиот роденден на нејзиниот внук Жељко Ражнатовиќ. Најмладиот член на...

Естрада 03.06.21 | 10:00

Торта од 1.000, декорација од 3.000 евра – Ражнатовиќ го прославуваат првиот роденден на Жељко

Наследникот на Вељко и Богдана Ражнатовиќ, малиот Жељко денеска на 3 јуни го прославува својот прв роденден, а семејството ќе се обиде да му приреди незаборавна прослава...

Естрада 25.05.21 | 21:25

Цеца во никогаш пократко фустанче: Мајката ги воодушеви сите на роденденот на Анастасија

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ го прославува 23 роденден во еден ресторан во српската престолнина, каде се собраа нејзините најблиски. Нејзината мајка Светлана Цеца...

Естрада 14.05.21 | 13:09

Цеца се ревакцинираше со нов имиџ: Немам никаква болка

Цеца Ражнатовиќ денеска ја прими втората доза од кинеската вакцина. Таа вели дека нема никаква болка и оти се чуствува добро. Цеца апелира сите да се вакцинираат бидејќи...

Естрада 23.04.21 | 14:48

Цеца се вакцинираше со кинеска вакцина

Цеца Ражнатовиќ објави дека се вацинирала и ги повика сите тоа да го сторат како влог кон враќање во нормален живот. Таа вели дека се вакцинирала со кинеската вакцина...

Естрада 12.04.21 | 19:55

Исплива досега невидена снимка од Аркан и Цеца: Тој зборува за своето убиство, а таа е непрепознатлива

На социјалната мрежа Инстаграм исплива досега невидена снимка од Светлана Цеца Ражнатовиќ и Жељко Ражнатовиќ Аркан. Имено видеото е снимено за време на едно интервју,...

Естрада 07.02.21 | 08:41

Цеца и Богдан излезени со Лидија: Сестрите пеат и не ја симнуваат насмевката

Пејачката Цеца Ражнатовиќ се опуштила со сестра и, Лидија Оцокољиќ, па со своите следбеници на Инстаграм сподели видео и покажа како уживаат. Имено Цеца сними дел од...

Естрада 06.02.21 | 14:59

Вљубен поглед и силна прегратка: Цеца ја објави првата фотографија со Богдан

Со недели наназад, сите медиуми во регионот пишуваа за љубовниот живот на пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ, која по многу години е повторно за заљубена – овој пат...