Новото издание на емисијата „Ѕвездите на Гранд“ донесе нов скандал откако се дозна што разговараат судиите додека натпреварувачите пејат.

Се се случи кога на сцената се појави натпреварувачката Каролин Велковски, која ја отпеа песната од Јелена Крлеуша, „Баш је добро бити ја“, но тоа не им се допадна на сите.

Настапот на Каролин жирито го награди со пет гласови што и овозможи директен пласман во баражаот. Притоа Саша Поповиќ изјави дека фалело малку за да добие „шестка“, на што му возврати Марија Шерифовиќ.

Ај, што не беше испеано за „шест“, туку што Цеца овде се заканува да гласаат сите за оваа песна од Карлеуша. Сите попуштија, само јас не се давам – изјави МаријаRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.