Ознака: Цеца
Естрада 22.02.20 | 21:05

Необјавена фотографија на Цеца: Ова е сликата од затвор

Светлана Цеца Ражнатовиќ и српскиот политичар Чедомир Јовановиќ веќе со години не се во добри односи. Последната нивна заедничка средба беше на роденденот на близначките...

Естрада 09.02.20 | 12:14

Цеца за екстрадицијата на убиецот на Аркан: Божја правда е да биде затвореник во земјата во која и извршил злосторство

Вдовицата на Жељко Ражнатовиќ Аркан, Светлана Ражнатовиќ, искоментирала дека убиецот на Аркан, Добросав Гавриќ ќе биде изречен во Србија од Јужноафриканската Република,...

Калеидоскоп 08.02.20 | 11:48

Цеца ја чека екстрадицијата, откриено во кој затвор ќе „лежи“ убиецот на Аркан во Србија

Србија во најскоро време ја очекува екстрадицијата на Доброслав Гавриќ кој во 2000-та година во хотелот Интерконтинентал во Белград го уби Жељко Ражнатовиќ Аркан. Тој...

Балкан 29.01.20 | 15:13

За ЦИА Цеца е терорист

ЦИА ја објави новата листа на непожелни личности од Србија. За неколкумина политичари бизнисмени, но и луѓе од естрадата им забранет влезот во САД.  Покрај Ратко Младиќ...

Калеидоскоп 22.01.20 | 19:29

Се сакаа, ама не успеаја: Несудениот зет на Цеца ќе стане татко

Славниот српски фудбалер Ѕвездан Терзиќ ќе стане дедо, пренесуваат српските медиуми. Имено неговиот син Костадин, кој е поранешно момче на Анастасија Ражантовиќ ќе...

Естрада 17.01.20 | 21:20

Цеца ја отвори душата, молчела две години за своите здравствени проблеми

Цеца 2019 година ќе ја памети по многу работи. Го ожени својот син Вељко и направи свадба за која се уште се зборува, за Нова година настапуваше во еден познат белградски...

Естрада 14.01.20 | 12:35

Стара нова се славела до утро: Цеца и Лукас си го подаваа микрофонот, Анастасија посвети песна за Аркан

Во домот на Светлана Ражнатовиќ Цеца на Дедиње во Белград вчера, па до раните утрински часови денеска се прославуваше Старата нова година. Покрај Анастасија и нејзиното...

Естрада 11.01.20 | 10:48

Не е Аркан, овој човек е заслужен за кариерата на Цеца

Светлана Цеца Ражнатовиќ од почетокот на кариерата до денес многу го менуваше својот изглед. Имено, на естрадата веќе 28 години изгледа се поубаво. Цеца Ражнатовиќ имала...

Естрада 02.01.20 | 20:19

Цеца на новогодишната ноќ обожавател ја тресна в лице

Светлана Ражнатовиќ Цеца на новогодишната ноќ настапи во Будва. На сцената се појавила во бело од глава до пети и се било супер додека еден фан не решил да и фрли подарок....

Естрада 26.12.19 | 20:39

Цеца Ражнатовиќ: Сега ќе ви раскажам како настана песната “Кукавица”

Цеца Ражнатовиќ таа во интервју се присети како во 1991 година направила пауза и одлучила да ги промени соработниците со кои дотогаш соработувала, а во чиј период настанале...

Естрада 21.12.19 | 09:18

Цеца внимаваше на секој детаљ на куќната слава, погледнете какви чинии имаше за гостите

Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ во четвртокот го славеше Свети Никола. Пејачката за куќната слава внимаваше на секој детаљ, па така и гостите ги пречека со посебни...

Естрада 19.12.19 | 21:53

Вељко ја презеде славата Свети Никола, Цеца на чело на масата

Светлана Цеца Ражнатовиќ, објави фотографија и видео од богатата трпезариска маса и покажа како Свети Никола се слави годинава. „Среќна слава, Вељко“, рече пејачката...

Калеидоскоп 11.12.19 | 19:41

Сваќата Даниела со разврза јазикот: Раскажала каков зет е Вељко, но и каква свекрва е Цеца

На белградскиот пазар во Миријево, семејството Родиќ има своја тезга на која продава пилиња. Родителите на Богдана, Богдан и  Данијела не се секогаш на својата тезга,...

Калеидоскоп 11.12.19 | 18:28

Му се исполни сонот: Поранешниот на Цеца, стана татко

Манекенот Владимир Вуксановиќ, за кој се пишуваше дека е во врска со Цеца, но и Наташа Беквалац, денеска стана татко. Неговата сопруга, преубавата Доминиканка, Дахиана,...

Естрада 04.12.19 | 20:12

Цеца ја покажа семејната куќа во Житораѓа

Цеца Ражнатовиќ отсекогаш се гордеела со своето родно село Житораѓа, а неодамна на Инстаграм профилот објавила и снимка од семејната куќа во која пораснала. Пејачката...

Естрада 03.12.19 | 10:20

Драмата на Цеца на свадбата на Вељко: Татко и Слободан завршил во болница, едвај го спасиле

На таткото на Цеца Ражнатовиќ, Слободан Величковиќ(70) наводно му се слошило на денот на свадбата на Вељко и Богдана, па бил принуден да ја напушти веселбата, бидејќи имал...

Естрада 27.11.19 | 19:20

Цеца откри зошто Лепа Брена не беше на свадбата на Вељко и Богдана

Лепа Брена не присуствуваше на свадбата на синот на Светлана Ражнатовиќ. Иако Цеца и Брена интензивно не се дружат, сепак комуницираат, а и двете велат дека имаат децениско...

Калеидоскоп 27.11.19 | 14:26

Ги испочитуваа сите српски обичаи: Ја доведе Богдана до олтарот, направи една грешка, но никој не му замери

Вељко Ражнатовиќ се ожени со Богдана Родиќ во неделата. Семејствата Ражнатовиќ и Родиќ решија да испочитуваат многу српски обичаи. Од гаѓање јаболко, купување на невестата,...

Калеидоскоп 27.11.19 | 11:48

Драма пред свадбата на деценијата: Поранешниот на Богдана тајно гледал како Вељко ја води невестата, па јавно го прозва

Вељко Ражнатовиќ, синот на Цеца Ражнатовиќ, се ожени со свршеницата Богдана, а свадбата на деценијата сепак не можеше да помине без скандал. Имено, среќата на младенците...

Калеидоскоп 26.11.19 | 18:52

Аркан има повеќе деца од претходните бракови, ама само Ангела дојде на свадбата на Вељко и Богдана

Ангела Ражнатовиќ, ќерката на Аркан од првиот брак, беше гостинка на свадбата на Вељко и Богдана што се одржа во неделата. Таа беше на венчавката во црква, а дојде и меѓу...