Ознака: аца лукас
Естрада 14.04.21 | 13:32

Аца Лукас бил итно примен во болница

Српскиот фолк пејач, Аца Лукас, пред два дена, бил итно хоспитализиран откако му се слошило во неговиот дом. Како што објавија српските медиуми, Лукас почувствувал силни...

Естрада 01.04.21 | 15:28

Првата жена на Аца Лукас му е голема љубов од основно, секогаш ги избегнува медиумите, а и денес го носи неговото презиме

Во последните неколку години Аца Лукас неколкупати беше во центарот на интересирањето на јавноста со случувања од приватниот живот. Сепак, додека деталите детално...

Естрада 25.01.21 | 12:40

Аца Лукас: Приведен сум, имав 0,95 промили алкохол во крвта

Српскиот пејач Аца Лукас синоќа после полноќ е приведен во полициска станица, откако при рутинска контрола во белградсата населба Бањица неговиот алкотест покажал...

Естрада 09.11.20 | 22:34

Има треска и гушење: Аца Лукас падна во депресија

На пејачот Аци Лукас му се слоши минатата недела, откако извршителите се обидоа да му го одземат имотот заради долгот што наводно го има кон бизнисменот Дејан Поповиќ...

Естрада 16.10.20 | 23:57

Не сака да му лепат пари на чело а после да ги враќа: Аца Лукас веќе никогаш нема да пее на ромски свадби

Аца Лукас се изјасни дека веќе никогаш нема да пее на ромски свадби бидејќи се чуствувал понижувачки и покрај убавите пари што ги добивал. Тоа се глупости. Нема никогаш...

Музика 27.07.20 | 16:44

Аца Лукас го откажа концертот во Охрид

Српскиот пејач Аца Лукас преку социјалните медиуми соопшти дека ги откажува концертите, поради како што пишува „ограничувањата поради вирусот, и како здравјето на...

Музика 27.07.20 | 14:53

Ни короната не е пречка Аца Лукас да пее во Охрид

Во време кога има троцифрен број заразени од корона вирус секој ден поради што на сила се голем број протоколи како треба да се однесуваат сите посетители на туристичките...

Естрада 11.06.20 | 22:19

Аца Лукас: Моја работа е дали ќе се тестирам

Српската естрада е во паника откако беше објавено дека Светлата Ражнатовиќ Цеца и нејзиниот син Вељко се позитивни на коронавирусот, а пред една недела голем дел од...

Естрада 27.04.20 | 23:10

Аца Лукас го нападна доктор Несторовиќ: Доста веќе зборуваш за корона, јас не ти кажувам што е Ц дур

Фолк пејачот Аца Лукас го нападна еден од најдобрите српски епидемиолози Бранимир Несторовиќ дека постојано зборува за болести, епидемии и за корона вирусот и оти на...

Музика 14.04.20 | 11:44

Aца Лукас им одржа карантински концерт на комшиите

Аца Лукас заедно со неговиот бенд вчера во 19:30 часот одржа карантински концерт за неговите соседи. На репертоарот покрај неговите хитови, се пееја песни и од Ѓорѓе Балашевиќ,...

Естрада 08.04.20 | 13:14

Аца Лукас се отвори: Најмногу ја сакав поранешната сопруга, но нема шанси да се смириме

Аца Лукас проговори за емотивниот живот и за жените со кои бил.Тој призна дека најмногу ја сакал поранешната сопруга Соња.Сепак тој е искрен дека нема шанси да се смират...

Естрада 28.01.20 | 11:32

Слаба на пејачи: Новото момче на поранешната на Лукас, најавува свадба со Соња

Откако Аца Лукас се разведе од Соња Вуксановиќ, таа својот љубовен  живот го крие како змијата нозе. Меѓутоа, веќе со денови главна вест е дека поранешната жена на фолкерот...

Естрада 20.01.20 | 15:14

Нова афера ја тресе Србија: Турски милионер полудел по поранешната на Лукас

Поранешната сопруга на Аца Лукас, Соња Вуксановиќ наводно е во љубовна врска со турската ѕвезда Озкан Сен, кој е познат како Мистер Џад. Поп ѕвездата која на „Инстаграм“...

Естрада 14.01.20 | 12:35

Стара нова се славела до утро: Цеца и Лукас си го подаваа микрофонот, Анастасија посвети песна за Аркан

Во домот на Светлана Ражнатовиќ Цеца на Дедиње во Белград вчера, па до раните утрински часови денеска се прославуваше Старата нова година. Покрај Анастасија и нејзиното...

Естрада 01.01.20 | 20:30

Aца Лукас се присети на затворските денови: Ме обвинија дека сум член на Земунскиот клан

Аца Лукас за време на празниците се присети на тешките моменти во неговиот живот.Тој во 2003 година, во акцијата „Сабја“ по убиството на премиерот Зоран Ѓинѓиќ неколку...

Естрада 24.12.19 | 14:48

Лукас до Трифуновиќ: Ти најдобро знаеш како е да се разбиеш од дрога

Фолк пејачот Аца Лукас му се нафрли на актерот Сергеј Трифуновиќ откако овој објави фотографија на која се гледа како лежи покрај дрога. Лукас вели дека тоа не е вистина...

Естрада 23.12.19 | 11:51

Имам 50 години, а 30 се дрогирам и никој никогаш не ме сликал

Фотографијата на која Аца Лукас лежи на тросед, а на масичката пред него стои бел прав, веднаш стана вирална. Во изјава за српски „Телеграф“, пејачот бесно прашува „Што...

Естрада 28.11.19 | 22:53

Овој момент од свадбата сите го пропуштија: Аца Лукас доби бакшиш, но кога ја виде банкнотата…

И Аца Лукас се фати за микрофонот за време на „свадбата на деценијата“. На едно од видеата од свадбата на Вељко и Богдана Ражнатовиќ, се гледа момент кој никој не го...

Естрада 28.11.19 | 20:01

Иако со Цеца не беше во добри односи: Овој гостин дал најмногу пари како подарок на свадбата на Вељко

Младенците Вељко и Богдана на свадбата како подарок воглавно добиваа плик со пари. Гостите , во најголем дел пријатели на Цеца не штеделе и сумите се движеле од 500 до...

Естрада 11.10.19 | 15:45

Ми се јави и ми рече мора да се видиме: Лазиќ за неверството на Ана со Аца Лукас

Српскиот пејач Дарко Лазиќ се посвети на враќањето на естрадата, а во едно интервју за српските медиуми открива во каков однос е со Ала Лукас, бидејќи непосредно пред...