Ознака: аца лукас
Естрада 06.03.22 | 21:43

Пееше, ама и лепеше бакшиш: Ѝ залепи 1000 евра на пејачката за оваа песна, никој во Македонија не ја знае

Фолкерот Аца Лукас Аца денеска го жени синот Лазар, а како што пишуваат српските медиуми, пејачот е најрасположен на свадбената веселба. Сепак, тој задоцнил на црковната...

Естрада 06.03.22 | 20:11

Лукас: Само тројца од естрадата поканив, Сале ми дојде…

Како што и се очекуваше, главен на свадбата на синот Лазар е татко му Аца Лукас. На прославата во ресторан во главниот град меѓу познатите се појавиле и Саша Матиќ и неговата...

Естрада 06.03.22 | 18:03

Аца Лукас ја испеа песната за првиот танц на синот, продолжи со „Волиш ли ме“ и самиот да си лепи евра на чело

Аца Лукас денеска го жени синот Лазар, а како што пишуваат српските медиуми, пејачот е најрасположен на свадбената веселба. Тој ја испеал и првата песна на свадбата „Има...

Естрада 06.03.22 | 15:43

Горат факели, се вие оро и српско знаме пред црква – Аца Лукас го жени синот

Синот на фолкерот Аца Лукас денеска се заколна на вечна љубов со саканата во црква во белградската населбе Карабурма. Како што пишуваат српските медиуми, таткото и мајката...

Музика 05.03.22 | 22:25

Aца Лукас со клавир од 300.000 евра главен фаворит за Евровизија

Во Србија во тек е изборот за Песна на Евровизија.Главен фаворит е Аца Лукас со песната „Оскар“. Она што е најкоментирано е неговиот сценски настап на клавир кој е донесен...

Естрада 04.03.22 | 13:12

Инцидент на изборот за претставник на Евровизија, Бајага и Аца Лукас се пцуеле позади сцена „поради политика“

Пцовки и навреди летале синоќа позади сцената на фестивалот „Песна за Евровизија 22“ во Белград, на кој Србија избира претставник за „Евровизија“. Како што пренесуваат...

Естрада 20.01.22 | 21:52

Прима инфузии: Aца Лукас е истоштен и е примен во болница

Пејачот Аца Лукас e примен во Ургентниот центар во Белград поради истоштеност. – Точно е дека Аца Лукас заврши во болница. Се чувствувал уморен и слаб, но направиле...

Естрада 26.08.21 | 11:03

Еве кој е вистинскиот автор: Аца Лукас призна дека тој не ја напишал сопствената книга

Аца Лукас објаснувајќи за неговата книга „Тоа сум јас“ призна дека тој не ја напишал туку дека само пишувал белешки и нацрти. Вистински автор на книгата е познатиот...

Естрада 14.08.21 | 14:16

Лукас: Имав тројка со мајка и ќерка, ама со адвокатка и обвинителка беше…

Веќе сите знаеме дека фолкерот Аца Лукас има автобиографија, во која изнесува многу пикантерии од својот бурен живот. Во биографијата “Ова сум јас“ по приказни за затворот,...

Естрада 24.06.21 | 18:21

Аца Лукас: Ѓингиќ е предавник, пеев на денот на неговиот погреб

Аца Лукас во својата книга открива интересни детали за поранешниот српски премиер Зоран Ѓинѓиќ. Тој го нарече предавник и Србија никогаш немала полош рејтинг за време...

Естрада 08.06.21 | 12:33

На првиот настап по пандемијата Аца Лукас доби бакшиш од 5.000 евра

Откако голем број на млаид лица во Србија се имунизираа, настапите и концертите добија зелено светло за одржување, па така минатиот викенд белградските клубови беа...

Естрада 15.05.21 | 17:18

Како изгледала Божана пред трагедијата?

Една од најпознатите српски Плејбој зајачици, Божана Вуиновиќ, со години живее со товарот дека нејзиниот татко Божо Вуиновиќ, си го одзел животот пукајќи си во глава...

Естрада 01.05.21 | 22:53

Поранешната сопруга бирала тој плаќал: Еве како изгледа станот на Аца Лукас од половина милион евра

Аца Лукас поседува луксузен стан во населбата Вождовац кој сосе опремувањето го чинел половина милион евра. Тој вели дека стилот е на поранешната сопруга Соња.На шега...

Естрада 14.04.21 | 13:32

Аца Лукас бил итно примен во болница

Српскиот фолк пејач, Аца Лукас, пред два дена, бил итно хоспитализиран откако му се слошило во неговиот дом. Како што објавија српските медиуми, Лукас почувствувал силни...

Естрада 01.04.21 | 15:28

Првата жена на Аца Лукас му е голема љубов од основно, секогаш ги избегнува медиумите, а и денес го носи неговото презиме

Во последните неколку години Аца Лукас неколкупати беше во центарот на интересирањето на јавноста со случувања од приватниот живот. Сепак, додека деталите детално...

Естрада 25.01.21 | 12:40

Аца Лукас: Приведен сум, имав 0,95 промили алкохол во крвта

Српскиот пејач Аца Лукас синоќа после полноќ е приведен во полициска станица, откако при рутинска контрола во белградсата населба Бањица неговиот алкотест покажал...

Естрада 09.11.20 | 22:34

Има треска и гушење: Аца Лукас падна во депресија

На пејачот Аци Лукас му се слоши минатата недела, откако извршителите се обидоа да му го одземат имотот заради долгот што наводно го има кон бизнисменот Дејан Поповиќ...

Естрада 16.10.20 | 23:57

Не сака да му лепат пари на чело а после да ги враќа: Аца Лукас веќе никогаш нема да пее на ромски свадби

Аца Лукас се изјасни дека веќе никогаш нема да пее на ромски свадби бидејќи се чуствувал понижувачки и покрај убавите пари што ги добивал. Тоа се глупости. Нема никогаш...

Музика 27.07.20 | 16:44

Аца Лукас го откажа концертот во Охрид

Српскиот пејач Аца Лукас преку социјалните медиуми соопшти дека ги откажува концертите, поради како што пишува „ограничувањата поради вирусот, и како здравјето на...

Музика 27.07.20 | 14:53

Ни короната не е пречка Аца Лукас да пее во Охрид

Во време кога има троцифрен број заразени од корона вирус секој ден поради што на сила се голем број протоколи како треба да се однесуваат сите посетители на туристичките...