Медиумскиот конфликт и нетрпеливост меѓу Кристијан Голубовиќ и Аце Лукас трае повеќе од една година.

Голубовиќ веќе извесно време упатува голем број навреди кон Аце Лукас, меѓу кои и дека е зависник од недозволени супстанци

Ако некој алкохоличар ќе ме толкува, имам решение да го најдам и да го осакатам. Можам и да му ги тепам зглобовите, да му ги извадам ушите и да го клоцам во стомакот. Тој првпат ми се налути кога напиша некоја книга  и ме прашаа зошто не објавив автобиографија. Лукас се чешаше за тоа, па ме нарече криминалец на батерии – изјави Голубовиќ.

Поради овие и сите досегашни наводи, во име на Аце Лукас се огласи неговата матична продукциска куќа која наведува дека Лукас сака да поднесе тужба против Кристијан Голубовиќ.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.