Синот на Марина Туцаковиќ, Милан раскажува како се чуствувал во Скопје каде што живееше неколку години.

Тој и правел друштво на Ана Николиќ во студиото на Дарко Димитров додека таа го снимала албумот.

Со Ана Николиќ излеговме надвор од студиото да запалиме цигара. Се сеќавам дека беше утро, пиевме еспресо завиткано во ќебиња и зборувавме за минливоста на животот релативно новорехабилитирана, медикаментирана и „нормална“. Ана доаѓаше секоја втора недела во Скопје, каде што јас живеев и работев во тоа време, таа секогаш остануваше во новоотворениот Хилтон во просторија за пушење и со себе носеше ЦД со демо снимки и книга за граничното растројство на личноста.

Во еден момент ми рече:

Ебате, дали се чувствуваш како да сме овде на рехабилитација? -го прашала Ана.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.