Пејачот Аца Лукас вчера имаше  концерт за паметење на својот 54-ти роденден. Тој ги шокираше своите обожаватели со информација која со години молчеше. Аца призна дека во пред неколку години за влакно ја избегнал смртта.

 

– За влакно избегнав сачекуша која не беше наменета за мене! Бев со друштво на ручек во ресторан. Кога излегувавме од ресторанот, мојот пријател ми понуди да се возам до дома, бидејќи автомобилот ми беше кај механичарот, бидејќи се расипа. Не знам зошто го одбив, но го направив. Викнав такси и тргнав до станот – се присетува Аца на немилиот настан.

Тој после еден час на телевизија ја слушнал страшната вест која му ја замрзнала крвта во вените.

-Минута откако се разделивме, на 300 метри од ресторанот во кој седевме, сите што заминаа со тој автомобил, вклучително и јас, беа убиени Никој не остана жив!.Седев дома, слушав вести и не можев да поверувам што слушам. Отпрвин ми беше жал за мојот пријател кој почина тој ден, а потоа ме облеа студена пот. Беше морничаво! И денес, кога ќе се сетам дека можев да умрам, ми се враќа тоа одвратно чувство. – вели Аца.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.