Вечерва сите патишта водеа во Крива Паланка. Фолк звездата Аца Лукас одржа концерт по повод денот на рударите и празникот Св. Јоаким Осоговски. Иако претходно  министерството за култура ги стопираше парите за неговиот настап тоа не беше проблем за организаторите да го донесат во градот и тој да одржи преполн концерт.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.