Вечерва го следиме ракометниот дерби дуел помеѓу Вардар и Еурофарм Пелистер кој се игра во Скопје.

Поддршка за црно-црните!

Поддршка за нашиот Вардар кој е душата на македонецот!

Со срце за Вардар!, објави на Фејсбук градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.