Двете навивачки групи, „Фемили Аеродром“ и „Чкембарите“ создадоа убава атмосфера на дуелот МЗТ Скопје -Пелистер на која победи тимот од скопската населба Аеродром.

Убавата навивачка атмосфера во СЦ „Јане Сандански“ беше нарушена со инцидент, судир меѓу гостинската и домашната публика. Летаа столчиња, по што мораше да интервенира полицијата.

Брзата реакција на полицијата и обезбедувањето не дозволи посериозен инцидент.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.