Швајцарија вечерва е декласирана од Португалија за крај на настапот во Катар. Мирни се и едни од најголемите провокатори во тимот Гердан Шакири и Гранит Џака. Играчот на Арсенал немаше можност да го соблече дресот и да ја покаже маичката со името „Јашари“ и бројот 26 како на мечот со Србија.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.