Ознака: гранит џака
Фудбал 16.12.22 | 09:09

Вучиќ ќе им ја гарантира безбедноста на Џака и Шакири во Белград

Постои можност мечот меѓу Швајцарија и Белорусија во квалификациите за ЕП да се одигра во Србија, а претседателот Александар Вучиќ тврди дека нема ништо спорно и дека...

Фудбал 14.12.22 | 08:58

Новинарката што му кажа на Џака дека е простак под полициска заштита

Новинарката од Приштина, Зана Авдиу, живее кошмар откако пред една недела се осмели да го критикува безобразното однесување на фудбалерот Гранит Џака по натпреварот...

Фудбал 13.12.22 | 11:50

Провокаторите Џака и Шакири доаѓаат во Белград

По дебаклот во осминафиналето на Светското првенство, Швајцарија се сврте кон нов циклус квалификации за ЕП. Швајцарија ќе игра во групата И со Романија, Андора, Израел,...

Фудбал 07.12.22 | 10:34

Eве зошто Џака толку ја мрази Србија: Неговиот татко лежел во српски затвор за екстремизам

Гранит Џака е во центарот на вниманието на Балканот поради неговите испади на мечот со Србија. Тој по победата ги предизвикуваше револт поради маицата „Јашари“ и бројот...

Фудбал 06.12.22 | 21:27

Џака вечерва не ја извади маицата со Адем Јашари

Швајцарија вечерва е декласирана од Португалија за крај на настапот во Катар. Мирни се и едни од најголемите провокатори во тимот Гердан Шакири и Гранит Џака. Играчот...

Фудбал 06.12.22 | 17:00

Што значи бројот 26 на маицата на Џака: Ja славеше најголемата акција на основачот на УЧК

Швајцарскиот Албанец Гранит Џака по мечот со Србија го соблече дресот под кој имаше маица на која стоеше бројот 26 и името Јашари. Многумина се прашаа што тоа значи. Јашари...

Фудбал 06.12.22 | 11:02

„К*рво, да ми го јадеш“: Навреди и смртни закани кон косовската новинарка што го критикуваше Џака

Новинарката од Косово, Зана Авдиу е на мета на навреди, па дури и смртни закани поради критики кон швајцарскиот репрезентативец Гранит Џака и неговото однесување во...

Фудбал 05.12.22 | 09:48

Најбогатиот Албанец ќе ја плати казната на Џака за маицата со името на основачот на УЧК

Најбогатиот Албанец Беџет Пацоли, лидерот на Алијансата за ново Косово (АКР), еден од најбогатите Албанци во светот се огласи дека  плати казната за Швајцарскиот Албанец...

Фудбал 03.12.22 | 21:31

Aлбанскиот Швајцарец Џака го величаше основачот на УЧК Адем Јашари

Капитенот на Швајцарија Гранит Џака и по мечот со Србија продолжи со срамните провокации – по мечот дресот го замени со оној со број 26 и презиме Јашари. Јашари е презимето...

Фудбал 14.11.22 | 11:30

Џака се кае што летал орли“, татко му бил политички затвореник на Србите

Капитенот на Арсенал и еден од најдобрите играчи на швајцарската репрезентација Гранит Џака пред Мундијалот во Катар призна дека жали за срамниот потег што го направи...

Вести 05.08.22 | 11:36

Намерно добил жолт картон за обложувалници: Зад Џака стои албанската мафија?

Швајцарскиот репрезентативец Гранит Џака западна во сериозни проблеми откако против него e покрената истрага поради сомневање дека намерно добил жолт картон. Фудбалерoт...

Фудбал 04.08.21 | 12:26

Гранит Џака oстанува во Арсенал

Фудбалерот од средниот ред Гранит Џака се договори за продолжување на соработката со Арсенал, објави новинарот Фабрицио Романо на Твитер. Според изворот, Швајцарецот...

Фудбал 29.06.21 | 09:14

Запознајте ја швајцарската репрезентација: Без Швајцарци, со по некој Босанец, Хрват и албански „летачи на орли“

Швајцарската репрезентација е најпријатното изненадување на Европското првенство со елиминацијата на Франција. Таа е склоп од сите националности кои играат под швајцарското...

Фудбал 11.11.19 | 18:05

Сака да биде поблиску до родната Швајцарија: Џака си заминува од Арсенал

 Швајцарскиот интернационалец, Гранит Џака, кој од капитен се претвори во најголем непријател на Арсенал, најверојатно уште во јануарскиот преоден рок ќе мора да си...

Фудбал 06.09.19 | 21:33

Проблеми во швајцарската репрезентација: Шаќири го одбил повикот заради Џака

Фудбалската репрезентација на Швајцарија овој циклус е без еден од своите најдобри играчи, Џердан Шаќири, кој како изговор посочил дека сака да се фокусира на стартното...