Македонија не успеа да се пласира во финалето на Евровизија.

Нашата претставничка Андреа со нејзината нумера „Circles“ вечерва во второто полуфинале пееше 11та по ред од вкупно 18 натпреварувачи.

Во финалето кое ќе се одржи во сабота (14.05) вечерва се пласираа: Белгија, Чешка, Азербеџан, Полска, Финска, Естонија, Австралија, Шведска, Романија и Србија.

Но Андреа имаше впечатлив настап и моќна изведба!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.