Ознака: Андреа
Музика 15.04.21 | 10:14

Ја наследила насмевката од мајка си: Ќерката на Маја Оџаклиевска е вистинска убавица

Андреа Оџаклиевска, ќерката на пејачката Маја Оџаклиевска, станала вистинска убавица и е речиси вистинска копија на својата позната мајка. Андреа, како мала често ја...

Калеидоскоп 01.09.19 | 22:22

5 годишната хуманитарка Андреа собра речиси 8.000 денари за Стефан од Скопје

Малата хуманитарка од Струга Андреа Костовска (5 г. ) собра 7,912 денари од својата хуманитарна акција за Стефан Ивановиќ од Скопје. Во вторникот Андреа продаваше „ладни...

Сервиси 14.05.19 | 18:27

„Андреа“ се приближува: Пороен дожд и силен ветер во повеќе делови од земјата

На повеќе места во земјава времето е нестабилно со пороен дожд и грмежи,во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава на град. Нестабилност со појава на пороен...

Балкан 13.05.19 | 09:44

„Андреа“ корнеше дрва во Загреб

Откорнати дрва, искршени гранки по улиците и оштетени покриви се дел од утринската глетка во Загреб по силниот ветер кој не прекинува да дува од вчера вечер. Сообраќајот...

Музика 15.04.19 | 15:26

Промовирана првата песна и видео запис на Андреа, „I know“

Младата пејачка Андреа Коевска денеска заедно со композиторот и продуцент Александар Масевски и агенцијата „Мелем“ ја претстави својата прва песна насловена „I know“,...