Официјалниот спот евровизиската Circles на Андреа излезе денеска.

Младата пејачка Андреа Коевска која оваа година ќе ја претставува нашата земја на „Евровизија“ во Торино, Италија денес го промовираше видео спотот за песната „Circles“ на официјалниот јутјуб-канал на „Eurovision Song Contest“.

Андреа ќе настапи на 66-иот Избор за песна на Евровизија, по победата на Изборот за песна на Евровизија на Македонската Радио Тeлевизија, каде 50% од гласовите беа од меѓународното жири, а 50% од гласот на публиката.

Музиката за песната е дело на Александар Масевски, а текстот на Андреа и Александар. Спотот е во продукција на МТВ, режисер е Горан Цветковиќ, кој исто така се потпишува и на видеомонтажата. Кадрите се снимани на повеќе локации во Скопје: во Македонска пошта, под железничката станица и околу студенскиот дом „Гоце Делчев“.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.