Започна втората полуфинална вечер на музичкиот натпревар „Евровизија 2022“.

Вечерва на сцената ќе застане и македонската пратставничка Андреа Коевска со песната „Circles“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.