За свадбата на Хана Хуљиќ (31) и Петaр Грашо (45) регионот зборува цел викенд. Гостите сега на социјалните мрежи споделуваат фотографии од свадбата, а еден од нив е и кумот на Грашо, легендарниот хрватски кошаркар Дино Раѓа (54), кој на Инстаграм објави серија фотографии од забавата.

Веднаш почнаа да се редат честитки во коментарите, но се разви и расправа за Даниела Мартиновиќ (50) со која Грашо беше 25 години, а раскинаа лани.

image

Најмногу ми е жал за кутрата Даниела, вели еден коментар, а Дино спремно одговора:

 

Зошто ви е жал Даниела? Таа го остави.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dino Rađa (@dinoradja_official)Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.