Ознака: Хана Хуљиќ
Естрада 18.07.22 | 09:51

Петар Грашо стана татко на Алба

Петар Грашо и Хана Хуљиќ добиле ќерка откако Хана се породила в болница во породилиштето во Сплит. Мартина Подгорски, соработничка на Грашо, ја потврди веста за хрватските...

Естрада 22.05.22 | 20:57

Името кое го одбраа Грашо и Хана, Даниела го сакаше за нивното неродено дете

Моментално најпопуларниот брачен пар во Хрватска, Петар Грашо и Хана Хуљиќ, чекаaт девојче, а како што дознава „РТЛ Ексклузив“, малечката ќе се вика Алба. Нивното прво...

Естрада 21.02.22 | 09:04

Тончи Хуљиќ: На момент се однесувавме како „ријалити“ семејство, време е да се вратиме во нормала

Во куса изјава за Јутарњи.хр хрватскиот музичар Тончи Хуљиќ откри како се чувствувал на свадбата на ќерка си и неговиот долгогодишен соработник и пријател Петар Грашо. Среќен...

Естрада 21.02.22 | 08:55

Дино Раѓа: Зошто ви е жал за Даниела? Таа го остави

За свадбата на Хана Хуљиќ (31) и Петaр Грашо (45) регионот зборува цел викенд. Гостите сега на социјалните мрежи споделуваат фотографии од свадбата, а еден од нив е и кумот...

Естрада 19.02.22 | 20:35

Петар веќе не е ерген, Хана е веќе госпоѓа Грашо

Хана Хуљиќ и Петар Грашо заблескаа  пред црквата Св. Доминика во Сплит каде  го кажаа судбоносното „да“. Церемонијата за која се зборува со денови започна во 19 часот,...

Естрада 06.02.22 | 19:06

Им се брза: Грашо и Хана ја поместија свадбата, ќе се земаат за неколку дена

Иако нивната венчавка првично ја планираа за пролетва, Петар Грашо и неговата избраничка Хана Хуљиќ неа нема да ја дочекаат туку  судбоносното „да“ ќе го кажат многу...

Естрада 12.01.22 | 18:53

Хана Хуљиќ и Петар Грашо чекаат бебе

Хана Хулиќ и Петар Грашо чекаат дете, пишуваат хрватските медиуми. Приновата треба да пристигне на почетокот на летото, а двојката планира и венчавка која треба да се...