Хана Хулиќ и Петар Грашо чекаат дете, пишуваат хрватските медиуми.

Приновата треба да пристигне на почетокот на летото, а двојката планира и венчавка која треба да се случи во март кога и Грашо слави роденден. Среќната вест се уште не е објавена, иако бил побаран коментар.

Кон крајот на минатата година се шпекулираше дека парот планира свадба, а потоа се пишуваше дека Хана веќе знаела кој ќе ја дизајнира нејзината венчаница.

Во октомври имаше гласини за бременост, но Грашо негираше.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.