Откако јавноста неодамна дозна дека брачната двојка Петар Грашо и Хана Хуљиќ по вторпат ќе станат родители, сега хрватскиот музичар го откри и полот на бебето што го очекуваат, дознава „ИН магазин“.

По ќерката Алба, во семејството на Грашо и Хана пристигнува момче.

Тие веќе оваа година ќе станат родители по вторпат, а малата Алба во јули ќе го прослави вториот роденден.

Толку уживам во секој момент со неа, знам дека брзо ќе порасне и можеби сега едвај чекам да порасне, но кога ќе порасне ќе ми биде жал. Таа е прекрасна, весела е, донесе нешто посебно во нашиот живот.

 

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.