На социјалните мрежи кружи фотографија на венчавската на Петар Грашо и Хана на кој тој стои  покрај торта, која  изгледа сосем обично.

Тортата изгледала многу скромно и едноставно, но најверојатно тоа е така бидејќи и тие двајцата како личности се едноставни и не сакаат гламур.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.