Ознака: петар грашо
Сцена 19.02.24 | 18:16

Петар Грашо на 26 и 27 април во Филхармонија

Петар Грашо го распродаде првиот и ќе одржи втор концерт во Македонска филхармонија. Вториот концерт е закажан за 27-ми април од 21 часот. Првиот концерт на Грашо е ден...

Музика 02.09.23 | 16:05

Четири цифри во евра: Еве колку чини Грашо да ви пее на првиот свадбен танц

Пред неколку дена, познатиот пејач Петар Грашо бил специјален гостин на свадбата на пејачот Дарко Лазиќ, кој за првиот танц го отпеал хитот „Јел ти река ко“. Не е невообичаедно...

Естрада 19.02.23 | 13:48

Петар Грашо и Хана во најголема тајност направија крштевка на ќерката Алба

Петар Грашо во најголема тајност ја крсти ќерката. Иако крштевката на Алба Грашо беше закажана за 19 февруари, датумот на венчавката на родителите Хана Хуљиќ (32) и Петар...

Естрада 27.01.23 | 10:14

„Како чергари“: Грашо живее стан до стан со родителите на Хана

Хрватскиот композитор Тончи Хуљиќ зборуваше за животот сега кога ја имаат внуката Алба, но и откри дека со зетот Петар Грашо и ќерката Хана живеат врата до врата. Сега...

Естрада 12.11.22 | 19:56

Хана дојде да го слуша Грашо во Белград

Сплитскиот пејач Петар Грашо во петокот вечерта го одржа својот прв концерт во белградска арена. Концертот Грашо го започна со песната „Јел’ ти река ‘ко“, а на настапот...

Естрада 22.07.22 | 21:55

Ова е првата фотографија oд ќерката на Грашо

Кошаркарот Дино Раѓа ја објави првата фотографија од ќерката на Петар Грашо и Хана. Кумот ја објави раката од малата Алба со емотивен коментар. Колку среќа емоција,...

Калеидоскоп 18.07.22 | 14:04

Данијела Мартиновиќ им ја честиташе ќерката на Петар Грашо и Хана Хуљиќ

Откако се дозна дека Хана Хуљиќ и Петар Грашо добија дете, погледите на фановите се свртеа кон Инстаграм профилот на Данијела Мартиновиќ. Пејачката не чекаше долго да...

Естрада 18.07.22 | 09:51

Петар Грашо стана татко на Алба

Петар Грашо и Хана Хуљиќ добиле ќерка откако Хана се породила в болница во породилиштето во Сплит. Мартина Подгорски, соработничка на Грашо, ја потврди веста за хрватските...

Семејство 17.07.22 | 21:07

Петар Грашо стана татко, Хана Хуљиќ роди девојче

Хана Хуљиќ денеска роди девојче во породилиштето во Сплит, објавија хрватските медиуми. Како што беше претходно познато, пејачката требаше да се породи на 23 јули, но...

Естрада 22.05.22 | 20:57

Името кое го одбраа Грашо и Хана, Даниела го сакаше за нивното неродено дете

Моментално најпопуларниот брачен пар во Хрватска, Петар Грашо и Хана Хуљиќ, чекаaт девојче, а како што дознава „РТЛ Ексклузив“, малечката ќе се вика Алба. Нивното прво...

Естрада 19.05.22 | 08:29

Петар Грашо го донесе во Скопје и својот дедо

Петар Грашо синоќа во Арената “Борис Трајковски“ одржа одличен концерт. Публиката во најголем број жени јапоздравуваше секоја негова песна која мириса на море и на...

Музика 27.04.22 | 19:31

Грашо за концертот во Скопје: Едвај го чекам 18 мај да пеам заедно со македонската публика

По успешните концерти во Целје, Задар, Марибор, Сплит, по двете преполни арени во Загреб, миленикот на балканската публика Петар Грашо со нетрпение го очекува големиот...

Естрада 13.04.22 | 22:09

Грашо не е исплашен дека ќе стане татко

Грашо и неговата сопруга Хана Хуљиќ наскоро ќе станат родители на нивното прво дете. Младенците се трудат деталите од приватниот живот да ги држат што подалеку од јавноста,...

Музика 04.04.22 | 09:51

Петар Грашо пристигна во Скопје да го најави големиот концерт на 18 мај

Eдна од најпопуларните музички ѕвезди на овие простори, Петар Грашо ќе одржи голем солистички концерт во Скопје. Скопјани, па и цела Македонија ќе бидат привилегирани...

Музика 23.02.22 | 12:38

По свадбата, Петар Грашо доаѓа во Скопје

Eдна од најпопуларните музички ѕвезди на овие простори, Петар Грашо ќе одржи голем солистички концерт во Скопје. Скопјани, па и цела Македонија ќе бидат привилегирани...

Естрада 21.02.22 | 09:04

Тончи Хуљиќ: На момент се однесувавме како „ријалити“ семејство, време е да се вратиме во нормала

Во куса изјава за Јутарњи.хр хрватскиот музичар Тончи Хуљиќ откри како се чувствувал на свадбата на ќерка си и неговиот долгогодишен соработник и пријател Петар Грашо. Среќен...

Естрада 21.02.22 | 09:00

Скромно тортиче на свадбата на Грашо

На социјалните мрежи кружи фотографија на венчавската на Петар Грашо и Хана на кој тој стои  покрај торта, која  изгледа сосем обично. Тортата изгледала многу скромно...

Естрада 21.02.22 | 08:55

Дино Раѓа: Зошто ви е жал за Даниела? Таа го остави

За свадбата на Хана Хуљиќ (31) и Петaр Грашо (45) регионот зборува цел викенд. Гостите сега на социјалните мрежи споделуваат фотографии од свадбата, а еден од нив е и кумот...

Естрада 19.02.22 | 20:35

Петар веќе не е ерген, Хана е веќе госпоѓа Грашо

Хана Хуљиќ и Петар Грашо заблескаа  пред црквата Св. Доминика во Сплит каде  го кажаа судбоносното „да“. Церемонијата за која се зборува со денови започна во 19 часот,...

Естрада 14.02.22 | 10:21

Грашо: Пресреќен сум, ќе станам татко

Ќе станам татко. Благодарни сме за секој чекор што е направен кон нас. Малку е смешно што луѓето нè фаќаат на телефон насекаде, имам 25 години кариера, но очигледно на луѓето...