Хрватскиот композитор Тончи Хуљиќ зборуваше за животот сега кога ја имаат внуката Алба, но и откри дека со зетот Петар Грашо и ќерката Хана живеат врата до врата.

Сега си имаме и внука, и сме како чергари, живееме стан до стан. За да поспие малку Хана, сопругата Вјекослава се грижи за Алба. Бебето пушта само исклучително високи тонови, има кадифен глас на тато и висок распот на мама. Не спие повеќе од четири часа, Хана е многу уморна. Плус, имаме и доста захтевна пудлица. Во суштина не ме прашувајте каков ми е животот моментрално, ама весело е, рече Хуљиќ во српската емисија „Премиера“.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.