Грашо и неговата сопруга Хана Хуљиќ наскоро ќе станат родители на нивното прво дете. Младенците се трудат деталите од приватниот живот да ги држат што подалеку од јавноста, но поради големиот интерес не успеваат секогаш.

Никој што ќе стане родител не треба да има страв, тоа е слатко исчекување. Доаѓа нешто ново, ново битие, некој нов твој печат до крајот на животот, најубавиот. Не се плашам вели Грашо, кој додава дека се уште немаат одбрано име за детето.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.