Ознака: ќерка
Музика 20.02.21 | 15:25

Нејзината трагедија го обележи неговиот живот: Ова е мезимицата на Балашевиќ, ден по неговата смрт

Ѓорѓе Балашевиќ е познат како духовит кантавтор кој со своите песни и шеги умееше да ги забавува широките маси. Меѓутоа, еден малку познат детал од неговиот живот зборува...

Свет 18.02.21 | 18:27

Ја добил со чистачка: Ова е вонбрачната ќерка на Путин?

Рускиот истражувачки сајт „Проект“ објави информација за можните наследници на претседателот Владимр Путин. Тие тврдат дека ова е вонбрачната ќерка на првиот човек...

Естрада 17.02.21 | 15:09

Ќерката на Јулија, Андријана ја прими последната доза хемотерапија: Влегов во болница во количка, излегов на две нозе

Познатата пејачка и водителка Јулија ја сподели среќната вест на социјалните мрежи дека нејзината ќерка Андријана ја добила последната, осма хемотерапија и им се заблагодари...

Македонија 11.02.21 | 21:33

Ќерката на Насер Зибери станала нотар непосредно пред тој да биде избран за Правобранител

Ќерката на Насер Зибери, Сихара Зибери Шабани била избрана за нотар во Скопје, непосредно пред неговиот избор за Народен правобранител односно додека во Собранието...

Црна хроника 10.02.21 | 13:21

Приведен тетовец кој ја нападнал 18-годишната ќерка, таа го пријавила в полиција

Жител на Тетово е приведен од полицијата вчера попладне откако неговата ќерка го пријавила дека физички ја нападнал неколку часа пред тоа. Вчера во 17 часот, полициски...

Естрада 01.02.21 | 23:06

Јавноста со поделено мислење откако Хајди Клум ја бакна 16-годишната ќерка во уста

Јавноста е со поделено мислење за фотографијата која ќерката на супермоделот Хајди Клум ја сподели на „Инстаграм“, а на која 16-годишна Лени и мајка ѝ се бакнуваат во...

Балкан 26.01.21 | 10:05

Татко ја продал својата малолетна ќерка за 20 илјади евра за да склучи договорен брак

Во Подгорица е уапсен 44-годишен човек под сомнение дека сторил кривично дело трговија со луѓе на штета на својата малолетна ќерка. Полицијата се сомнева дека тој ја...

Црна хроника 17.01.21 | 14:14

Ја заклучувала и малтретирала малолетната ќерка: Мајка од Карпош приведена и сместена во „Бардовци“

Полицијата привелa 44-годишна мајка од Скопје за запуштање и малтретирање на својата 16-годишна ќерка. Полициската акција била изведена по добиени сознанија и во присуство...

Свет 14.01.21 | 16:17

Ќерката добитничка на Олимписки злата, мајката заслужна за вакцината за Ковид-19

Унгарската спортистка Сузана Франциа, која е родена и живее во САД, е позната по двете злата во веслање од Олимписките игри во Пекинг и Лондон. Сега, нејзината мајка,...

Калеидоскоп 09.01.21 | 15:20

Благословени сме и среќни што ни се придружи: Се породи Хурем

Германската актерка со турско потекло Мерјем Узерли, најпозната по Хурем во серијата Сулејман Величенствениот, се породи вчера и на свет донесе девојче. Таа на Инстаграм...

Калеидоскоп 07.01.21 | 16:10

До последен здив: Обете заболени од коронавирус – мајката почина покрај својата ќерка

Анабел Шарма ја гледала својата мајка како умира покрај нејзиниот болнички кревет, додека и двете се бореле со коронавирусот, пренесуваат британските медиуми. Марија...

Македонија 28.12.20 | 15:32

И скутер да ни се паднеше, ќе го донирав, вели градоначалникот чија ќерка доби шпорет на наградна игра од општината

Завчера во Домот на културата во Општина Лозово се одржа традиционалната предновогодишна манифестација по повод денот на општината. Настанот кој траеше четири часа,...

Естрада 21.12.20 | 12:51

Студира Академија за уметности и ја споредуваат со Анџелина Џоли: Помладата ќерка е гордоста на Сузана Манчиќ

Водителката, пејачка и некогаш најпозната екс-ЈУ лото девојка Сузана Манчиќ има две ќерки, Теодора и Наталија. Додека Теодора е често присутна во медиумите, помладата...

Естрада 20.12.20 | 11:54

Ќерката на Гоца Тржан проговори за нејзиниот однос со очувот: Немам чувство дека тој не ми е вистински родител

Ќерката на Гоца Тржан, Лена, која ја доби од бракот Иван Маринковиќ, открива каква е нејзината врска со сегашниот партнер на пејачката, Радомир Раша Новаковиќ. Немам...

Естрада 19.12.20 | 23:52

Пере Нокаут: Си дојде дома мојата трета ќерка, моето трилече што мириса на мле

Татко по третпат, по 13 години пауза – Никола Перевски Пере од групата „Нокаут“ се пофали деказа својот именден Свети Никола дома си дошла неговата ќерка, прва на...

Црна хроника 07.12.20 | 13:42

На скопјанец ќе му се суди за силување на ќерката, тоа што бил пијан е наведено како болест

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против 62-годишен скопјанец, кој се товари за кривично дело – Родосквернавење од член 194 став 1 во врска...

Естрада 07.12.20 | 10:02

Ќерката на Џеј: Останав без мојот идол, без мојата најголема поддршка

Марија Рамадановски, ќерката на починатиот пејач Џеј, изјави дека се уште не е свесна и не може да го прифати фактот дека го загубила својот татко. Во првата изјава по...

Балкан 03.12.20 | 12:35

Девојче истовремено силувано од таткото и пријателот, случајот откриен случајно

Полицијата на Крит уапси двајца мажи поради сомнение дека во неколку наврати силувале 15-годишно девојче, ќерка на еден од осомничените. Монструозното злосторство било...

Фудбал 27.11.20 | 18:13

Ќе издржам овде, без оној дел на срцето кое го понесе со себе: Се огласи ќерката на Марадона

Далма, ќерката на легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона се огласи на социјалните мрежи, откако нејзиниот татко беше погребан во Буенос Аирес. Секогаш се...

Црна хроника 21.11.20 | 17:50

Мајка си ја нашла 22-годишната ќерка мртва во нејзиниот дом

Девојка на 22-годишна возраст вчера била пронајдена почината во нејзиниот дом на улицата „Булевар ЈНА“ во Штип. Девојката била во бессознание кога ја пронашла нејзината...