Ќерката на поранешниот претседател Бранко Црвенковски, Марија Црвенковска, синоќа се омажи за своето долгогодишно момче Дамјан.

Свадбената церемонија се случила во еден од најпознатите скопски хотели во строгиот центар на градот.

Марија носела елегантна венчаница, а целиот изглед невестата го надополнила со нежна фризура и дискретна шминка.

Младоженците првиот танц го одиграле на песната „Љубовта е моја религија“ од Каролина Гочева и Владо Јаневски.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.