Виц за Тито и Туѓман кружи на социјалните мрежи.

Туѓман и Тито се сретнале на „оној“  свет. Туѓман му вели на Тито:

„Здраво диктаторе!

Тито му одговара:

Здраво имитатореRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.