Ознака: бранко црвенковски
Македонија 12.07.20 | 12:52

Го избрка Бранко или Бранко го пушта низ вода Заев – СДСМ без поддршка од Црвенковски

Каде е Бранко Црвенковски пред претстојните избори, кога, во среда Македонија ја бира новата Влада? Иако досега знаел јавно да даде поддршка на партијата со која раководеше...

Македонија 03.07.20 | 12:35

Нови „бомби“: Заев се фали дека има 8,5 милиони евра капитал и оти го „исчистил“ Бранко од СДСМ

Нови аудио снимки од свиркачи се појавија на социјалната мрежа „ЈуТјуб“ на кои може да се слушнат секвенци од разговор кој Зоран Заев го водел со непознато лице. На...

Твитови 05.06.20 | 18:04

Што мисли Бранко за карантинот?


Македонија 02.03.20 | 21:50

Црвенковски: Компромисот со Грција задира во нашиот идентитет

Поранешниот претседател Бранко Црвенковски имаше обраќање на економскиот форум на Копаоник.Тој нагласи дека ЕУ не си стои на зборот со неносењето на одлука за почеток...

Македонија 02.03.20 | 12:52

Бранко Црвенковски: Преспанскиот договор кај граѓаните предизвика горчлив шок

Иницијативата „Мини Шенген“ е добра за граѓаните и економската интеграција во целиот регион на Западен Балкан (ЗБ), но некои земји не учествуваат заради суетата и сметаат...

Балкан 13.02.20 | 13:41

Излегува од илегала: Бранко Црвенковски ќе говори на бизнис форум на Копаоник

Поранешниот македонски претседател по подолго време ќе се појави во јавноста. Тој е најавен како говорник на бизнис форумот на Копаоник. Покрај него како учесници се...

Скопје 15.12.19 | 11:09

Иванов и Трајковски беа емотивни, а Црвенковски се „држеше“ и кога беше тешко

Бидете внимателни што посакувате, може да стане реалност. Тоа ми се случи токму мене. Оваа книга е сведоштво за една таква судбина, хронологија на еден богат мемоарски...

Македонија 21.11.19 | 08:57

Бранко не го чепкавме за приватизацијата, зашто фалеше член од законот

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски во вечерашното интервју на ТВ 24 рече дека кога тој бил премиер не постоел членот за злоупотреба на службената положба и затоа...

Црна хроника 24.10.19 | 12:51

Заев: Најприслушувни бевме јас и Црвенковски, но и новинари, професори и експерти

Премиерот Зоран Заев денеска сведочеше во предметот „Таргет Тврдина“ откако претходно пред судот даде заклетва дека ќе ја говори вистината. Тој истакна дека за првпат...

Македонија 02.10.19 | 19:01

Бранко Црвенковски не сака да коментира за тоа дали ги добивал „бомбите“

Поранешниот претседател на СДСМ и на Македонија, Бранко Црвенковски не сака да го коментира сведочењето на Зоран Верушевски дека нелегално прибавените телефонски...

Македонија 18.09.19 | 15:29

На Иванов и Црвенковски нема да им се намалат пензионерските привилегии

Владата нема да ги раскине договорите за закуп на канцелариите на поранешните претседатели Ѓорѓе Иванов и Бранко Црвенковски, како што бара Антикорупциска комисија....

Македонија 17.09.19 | 23:36

Бараме да се раскине договорот за закуп и за Бранко Црвенковски

Од Државната комисија за спречување на корупција, вечерва испратија соопштение во кое појаснуваат дека бараат укинување на привилегиите, однос закуп на канцеларии...

Македонија 15.09.19 | 09:21

15 септември: Синоним за неисполнети ветувања и криминали од СДСМ

Денеска е 15 септември, денот кој се поврзува со лагите и неисполнетите ветувања на СДСМ. Ова е ден кој е синоним за неуспешните политики, криминалите и лагите на СДСМ,...

Македонија 01.09.19 | 20:20

Латас: Стани Бранко, ја сје*аа државата и стадото твое се растури

Бранко друже те нема што те нема, а не ми е јасно зошто е така. Заев почна дури и свежи плавиши да носи у партија при тебе жив, а ти дремеш негде со тие два-три пријатели...

Твитови 11.06.19 | 22:18

Ви текнува на „октоподот на Црвенковски“?

Ако не сте слушнале за “октоподот на Бранко Црвенковски”, значи млади сте. Тоа ви исто е како “метлата на Заев”. Наративот и симболиката се потполно идентични...

Македонија 04.06.19 | 23:37

И за Бранко е никогаш Северна, само Македонија

Република Македонија својот кандидатски статус го стекна во далечната 2005 година, значи точно пред 14 години. Оваа година ја добивме десеттата по ред препорака од страна...

Македонија 04.06.19 | 17:58

Ако летово не добиеме датум за преговори, тоа ќе биде доказ за отсуство на лидерство и визија во ЕУ

Доколку ова лето не добиеме датум за преговори за мене тоа ќе биде доказ за отсуство на лидерство и визија во рамките на ЕУ и не само визија за иднината на Западен Балкан,...

Македонија 04.06.19 | 13:22

Декларација на поранешни лидери од регионот, побараа храбри политички одлуки од ЕУ

Европската унија и нејзините лидери да ја одржат отворена кредибилната перспектива за пристапување врз основа на строги, со правични критериуми за пристапување во...

Македонија 17.05.19 | 19:06

Црвенковски на кафе кај Заев

Премиерот Зоран Заев денеска го примил поранешниот претседател на државата Бранко Црвенковски, кој на средбата бил во својство на член на Подгорочкиот клуб на поранешни...

Калеидоскоп 25.04.19 | 15:18

Хелена Роза: Бранко Црвенковски ме покани во хотелска соба

Познатата тв водителка Хелена Роза по неколку годишна телевизиска пауза гостуваше во емисијата „Ексклузив на 1тв“. Таа веќе четири години живее со своето семејство...