На 13.06.2024 во 01:40 часот во СВР Скопје, 22-годишна девојка од Скопје пријавила дека во домот на подрачјето на општина Аеродром во Скопје била физички нападната од нејзиниот татко К.Р.(48) од Скопје.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.