Полициски службеници на СВР Тетово вчера во 15 часот 55 минути го лишиле од слобода 48-годишниот тетовец С.Ф., кој претходно бил пријавен од неговата 24-годишна ќеркадека физички ја нападнал и ѝ се заканувал.

Од таму велат дека тој е задржан во Полициската станица Тетово за расчистување и документирање на случајот и дека против него ќе следува поднесок.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.