Вчера во 07.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул. „Борис Трајковски“ во Скопје, електричен тротинет удрил во А.Д.(25) од Прилеп, по што возачот го напуштил местото.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила А.Д., констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, информира МВР.



Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.