Ознака: татко
Црна хроника 14.03.19 | 20:57

Таткото на Саздо со потресни зборови

Судењето за смртта на младиот Саздо продолжи денеска, а Насер Рауфи и Асмир Алиспахиќ, адвокатите на обвинетите Бесир Беља и Скендер Демири, ја спорат лиценцата на вештакот...

Црна хроника 13.03.19 | 17:35

Тринаесетгодишно девојче од Скопје во повеќе наврати силувано од нејзиниот татко

Ноќеска околу 02 часот во полициска станица, 13 – годишно девојче од Скопје пријавило дека во повеќе наврати била физички, психички и сексуално злоставувано од нејзиниот...

Семејство 09.03.19 | 23:50

Син (11) го застрелал таткото полицаец: Родителите му ги забраниле видео игрите, тој зел пиштол и пукал

11-годишно дете е обвинето за обид за убиство на својот татко, откако родителите му ги одзеле видео игрите. Момче од Индијана од службеното возило на својот татко, кој...

Балкан 02.03.19 | 19:57

Многу ги сакам, ама не спиев со денови: Се огласи таткото монструм кој си ги фрли децата од прозор

Случајот со Јосип Роџак, 54- годишниот Хрват кој своите четири деца ги фрли од прозор на бетон го потресе целиот регион. Во текот на вчерашниот ден тој дал изјава за полицијата,...

Балкан 01.03.19 | 19:25

Затвор од 50 години или лудница за таткото-монструм од Паг

Задарскиот суд му одредил мерка притвор од 30 дена на таткото-монструм Јосип Роѓак од островот Паг, кој пред два дена од засега непознати причини ги фрли од прозорец своите...

Балкан 01.03.19 | 13:25

Страшни фотографии откриваат како живееле 4 деца, чиј татко ги фрли од балкон

Репортерите на хрватскиот портал „Индекс“ влегоа во домот на хрватското семејство, каде вчера таткото си ги фрли своите четири малолетни деца ни балкон. Фотографиите...

Балкан 28.02.19 | 14:03

Откриено што направил таткото монструм веднаш откако ги фрлил децата низ балкон

Сопственикот на куќата од каде 54-годишниот Јосип Роѓак утрово околу 6 часот ги фрлил своите четири деца низ балкон, за хрватските медиуми раскажува за моментот кога...

Балкан 28.02.19 | 11:38

Познат идентитетот на таткото кој утрово си ги фрли четирите деца од прозорец

Јосип Роѓак (54) е таткото кој утрово си ги фрли своите 4 малолетни деца од прозор на хрватскиот оствор Паг од првиот кат на неговата куќа. Како што јавува Индекс.хр, тој...

Балкан 28.02.19 | 09:44

Татко си ги фрлил четирите деца низ прозор од висина од шест метри во Хрватска

Педесетичетири годишен маж утрово своите 4 деца ги фрлил од прозор од првиот кат на неговата куќа во Паг, Хрватска, јавуваат хрватските медиуми. Полицијата утрово околу...

Семејство 23.02.19 | 10:35

6-годишно дете се опијанило со ракија, едвај го спасиле

Хрватското обвинителство од градот Чаковец покрена обвинение против татко, кој дозволил неговото 6-годишно дете толку да се опијани, што едвај го спасиле во болницата. Таткото...

Црна хроника 20.02.19 | 15:11

Девојче силувано од биолошкиот татко

На 19.02.2019 година околу 15,00 часот во полициска станица во Скопје е пријавено дека малолетно девојче е физички и полово нападнато, според пријавеното, од нејзиниот биолошки...

Македонија 14.02.19 | 11:40

Татко моли за информација: Синот бил во автобусот, но не знае што се случи со него

Таткото на Седат Реџепи повеќе од 15 часа е во потрага по својот син, кој вчера бил во автобусот кој што излета од патот и се преврте, пренесува ТВ21. Тој бил во сите болници,...

Калеидоскоп 12.02.19 | 23:15

Татко и на Калина: Зошто на Кајмакчалан некој ја пуштил гласината за исчезнати мајка и дете

Во преполно бифе на МКЦ, со грутки во грло, солзи во очите, премногу емоции собрани на едно место и безброј прашалници кои лебдеа во воздух беше промовирана книгата „Дневникот...

Црна хроника 08.02.19 | 15:12

Татко ги нападнал другарите на неговата ќерка

Вчера во Полициската станица Аеродром, Т.Ј. (42) пријавил дека истиот ден околу 18 часот во село Долно Лисиче, скопско, неговиот малолетен син, кој бил заедно со уште двајца...

Фудбал 04.02.19 | 09:54

Таткото на Сала по пронајдениот авион: Не можам да верувам, ова е многу лош сон

Исчезнатиот мал приватен авион во кој фудбалерот Емилијано Сала леташе од Нант кон Кардиф е пронајден на дното на Ламанш, пренесуваат светските медиуми. Оваа вест на...

Црна хроника 02.02.19 | 17:56

Млада скопјанка си го бара својот татко, вчера претпладне му се губи трагот

Вчера околу 17 часот во Полициската станица Центар, М.А. (27) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 11 часот од домот во непознат правец се оддалечил нејзиниот татко...

Калеидоскоп 31.01.19 | 20:57

Татко со телото на синчето го чисти автомобилот од снег

Снимката, иако на прв поглед делува симпатично, на многумина не им се допадна. Додека едни го нарекуваат таткото генијалец, други го обвинуваат за злоставување на детето. Мајката...

Свет 30.01.19 | 17:06

Во живо го пренесувал убиството на ќерка си за да ја натера сопругата да признае дека го изневерува

Египќанец, кој од 2010 година живее во Германија си ја убил ќерката за да ја натера својата сопруга, мајка на девојчето, да му признае дека го изневерува. Несреќата се случила...

Фудбал 22.01.19 | 20:41

Се надевам дека мојот син е жив: Таткото на Сала се огласи по исчезнувањето на авионот на фудбалерот

Карфид го сруши клупскиот рекорд за да го купи Аргентинецот Емилијано Сала од Нант. Фудбалерот со мал авион се упати од Франција кон Велс, но тој не стигна во Кардиф. Авионот...

Црна хроника 21.01.19 | 14:03

Татко и двајца синови претепале валандовец

Вчера околу 14 часот на улица „Титоградска“ во Гевгелија бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.М. (30) од село Чалакли, валандовско, од една страна...