На 39-годишна возраст почина ќерката на поранешниот битолски градоначалник, актерот Владимир Талески. Според изворите на „Фактор“, станува збор за срцев удар.

Марија Талеска Мурговска беше мајка, сопруга, сестра, ќерка. Сочувство до семејството.

Талески, кој во моментов се наоѓа на издржување казна затвор во затворот во Прилеп, ќе биде пуштен од затворот со придружба за да присуствува на погребот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.