Дваесет и двегодишната девојка од Карпош, која рано утрото на 9 декември била пријавена за исчезната, се вратила дома, кусо соопшти полицијата.

Во Полициската станица Карпош, во 4.30 часот Д.М. (53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М. (22), велат од МВР.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.