Денеска (09.12.2023) во 04.30 часот во Полициската станица Карпош, Д.М. (53) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка Т.М. (22) од Скопје. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.