Ознака: Дино Раѓа
Останати спортови 24.06.20 | 13:26

Дино Раџа во одбрана на Ѓоковиќ: Само натпреварувајте се кој повеќе ќе го п*сере

Легендарниот хрватски кошаркар Дино Раџа застана во одбрана на Новак Ѓоковиќ по бројните критики кои беа упатени кон првиот тенисер во светот поради организацијата...

Кошарка 08.01.20 | 10:35

Од солзи и емоции не можеш да излезеш на терен, раскажа Дино Раѓа кога дознал дека загинал Дражен Петровиќ

Легендарниот хрватски кошаркар Дино Раѓа гостуваше на ХТВ каде се присети на трагичната смрт на Дражен Петровиќ. Тоа е еден од најтажните моменти во мојата кариера...

Кошарка 26.10.19 | 11:30

Сплит ѝ се избербати на Југопластика: Споменот на Кукоч, Раѓа, Сретеновиќ и Маљковиќ премачкан со каки боја

На 30-годишнината од првата титула од Купот на шампионите на Југославија, Сплит реши да го избрише прекрасниот мурал посветен на Југопластика и на генерацијата на Кукоч,...

Кошарка 08.09.19 | 21:23

Раѓа и Дивац се пофалија: Од „Југо 49“ до Куќата на славните

Легендарниот Владе Дивац од вчера е член на „Куќата на славните“ во НБА лигата. Друштво во Спрингфилд му прави Дино Раѓа, кој до големото признание стигна минатата...

Кошарка 06.07.19 | 20:10

Дино Раѓа избегна собраќајна несреќа

Патувањето на легендарниот хрватски кошаркар, Дино Раѓа и неговата сопруга кон Шибеник за малку ќе се претворило во кошмар. Поради големата брзина со која се движел...

Семејство 28.04.19 | 19:22

Дино Раѓа: Кој зет си ги сака бабата и дедото – ај дедото, ама бабата?!

Иако борбен на теренот, Дино Раѓа (52) е мекуш во срцето, особено кога се работи за семејството. Хрватскиот пензиониран кошаркар на социјалните мрежи редовно објавува...