Познати се резултатите од смртта на Видоје Ристовиќ, сопругот на Николина Пишек. Тој почина на 8 мај минатата година на 44-годишна возраст при секс со љубовницата.

Таа  по професија е физиотерапевт и  со Видоје се познавала околу една година. Видоје дошол во нејзиниот стан ден претходно, околу 21 часот и 30 минути и  донел фустан за роденден.

Видоје испил една чаша вотка по што имале секс. После тоа заспал. Во одреден момент престанал да ‘рчи, што дотогаш не било случај и тоа и  станало сомнително.

Му пришла да провери дали дише, но открила дека не дава знаци на живот. Потоа повикала полиција и брза помошRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.