Ознака: Видоје Ристовиќ
Балкан 29.07.22 | 10:23

Масерката конечно призна: Видоје умре откако водевме љубов, три месеци не работам од тага

Масерката Даниела Бојиќ, која беше присутна кога почина Видоје Ристовиќ (44), за првпат откри досега непознати детали за нејзината врска со историчарот. Таа веќе три месеци,...

Естрада 07.06.22 | 18:05

Објавени резултатите од обдукцијата, познато е како починал Видоје во рацете на љубовницата

Пристигнаа официјалните токсиколошки резултати од крвта на Видоје Ристовиќ кој почина пред две недели. Имено сопругот на водителката Николина Пишек кој починал на...

Естрада 03.06.22 | 12:35

Пишек: Не ви кажувам како сум и што мислам за сите глупости што ги пишувате

Бидејќи последните недели се појавија многу шпекулации за смртта на Видоје Ристовиќ, неговата сопруга, водителката Николина Пишек конечно се огласи на оваа тема. На...

Естрада 01.06.22 | 15:21

Таткото на Видоје: Maсерката ја крие тајната за смртта на синот

Покојниот сопруг на водителката Николина Пишек, Видоје Ристовиќ, почина на 44-годишна возраст поради слабеење на срцевиот мускул, но неговиот татко Виктор Ристовиќ тврди...

Естрада 17.05.22 | 11:10

Сопругот на Николина Пишек има часовници вредни 4 милиони долари

Покојниот уметник Видое Ристовиќ располаше со вредни слики, накит и уметнички дела.Тој беше еден од најстрасните и најголемите колекционери на часовници и  давал баснословни...

Естрада 14.05.22 | 15:54

Масерка или љубовница по професија: Даниела му била швалерка и на политичарот Ненад Чанак

Љубовницата на Видоје Ристовиќ, Данијела Бојиќ, во чиј кревет пред неколку дена почина сопругот на познатата водителка Николина Пишек, на времето му била љубовница...

Естрада 14.05.22 | 11:43

На Пишек ѝ останале две хипотеки од по 400 илјади евра по смртта на сопругот

Уште пред да биде погребан Видоје Ристовиќ, имаше полемики околу тоа кој ќе го наследи неговиот имот, вклучувајќи недвижен имот и вредни предмети како слики и накит...

Естрада 12.05.22 | 15:35

Камо да имавме повеќе вакви мигови… Ти благодарам за секоја тага, Николина се прости од Видоје

На 44-годишна возраст, почина историчарот на уметност Видоје Ристовиќ, а неговата ненадејна смрт изненади многумина. Водителката Николина Пишек се огласи на својот инстаграм-профил...

Естрада 12.05.22 | 14:57

Погребан Видоје Ристовиќ, се сретнаа првата и втората сопруга

Српскиот историчар и сопруг на водителката Никола Пишек, Видоје Ристовиќ, кој почина во неделата на 44-годишна возраст, денеска е погребан на Новите гробишта во Белград. Првата...

Естрада 12.05.22 | 12:05

Имале секс, па заспале: Вака изгледа фаталната масерка на Видоје

Љубовницата на Видое Ристовиќ откри сѐ за смртта на историчар на уметност. Масерката Д.Б. признала дека тој ден ѝ било роденден и дека го прославиле во нејзиниот изнајмен...

Балкан 10.05.22 | 15:01

Не го сквернавете син ми, обдукцијата покажа како починал

Таткото на покојниот Видоје Ристовиќ, Виктор Ристовиќ попознат како Миша Гроф, за „Нова.рс“ раскажа како починал неговиот син, по пишувањата на српските медиуми дека...

Естрада 10.05.22 | 11:20

Сопругот на Николина Пишек умрел за време на секс со љубовницата

Сопругот на Никола Пишек, познатиот историчар на уметност Видоје Ристовиќ  кој ненадејно почина на маса за масажа, како што дознава Република.рс, таа вечер бил со својата...

Естрада 09.05.22 | 19:54

Дали сопругот на Николина Пишек починал од вијагра на масажа

Вишото јавно обвинителство нареди обдукција и токсиколошко вештачење на Видоје Ристовиќ, дознава Телеграф. Се шпекулира дека покојниот Видоје често користел вијагра,...