Николина Пишек повторно е вљубена . За водителката која го загуби сопругот Видој Ристовиќ кој ненадејно почина, во мај минатата година се погласни се гласините дека таа конечно е емотивно исполнета.

Наводно е во врска со бизнисмен од Хрватска, кого го држи подалеку од очите на јавноста.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.