Николина Пишек не може да влезе во станот што го делеше со сопругот Видој во Белград. Со неа сега  „војува“ и првата сопруга на Видоје Лана, а свекорот Миша Гроф не престанува јавно да ја навредува.

Поненадејната смрт на Видоје, неговиот татко влегол во белградскиот стан, што историчарот на уметност го делел со Николина Пишек, и го заклучил.

Ми забрани да влезам во станот, а потоа ме замоли да го почитувам обичајот што ми објасни дека го почитува, за да не влегуваме во станот 40 дена по мојот смртта на сопругот.Подоцна сфатив дека сето тоа е лага, раскажува Николина.

Свекорот и поранешната сопруга сакаат да и го земат и станот во Загреб, кој Николина го купила уште пред да биде во брак со Видоје.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.