Поради дефект денеска од 10:30 часот до завршување на интервенцијата без вода ќе бидат корисниците од населба Хиподром, дел од населба Маџари, а со намален притисок населено место Трубарево, информираат од ЈП Водовод и канализација – Скопје.

Прекинот, како што информираат, е поради дефект на затварач ф 100 мм на улица „Жан Жорест“ бр 59 во Скопје.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.