Ознака: дефект
Сервиси 10.09.23 | 10:12

Поради дефект без вода населбата Хиподром и дел од населба Маџари

Поради дефект денеска од 10:30 часот до завршување на интервенцијата без вода ќе бидат корисниците од населба Хиподром, дел од населба Маџари, а со намален притисок населено...

Сервиси 06.09.23 | 10:56

Денеска без струја повеќе делови од Скопје

Денеска, без електрична енергија ќе останат улици во општините Аеродром и Арачиново, извести „ЕВН Македонија“. Како што соопштија од таму, во периодот од 9 до 12 часот...

Сервиси 05.09.23 | 16:01

Поради дефект утре без вода корисниците од населба Маџир Маало

Поради дефект ф-150 мм на улица „Кеј 13 Ноември“ бб, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од населба Маџир Маало. Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“...

Сервиси 21.02.23 | 09:45

Денеска без вода делови од Кисела Вода и Матка

Поради премостување од стара на нова мрежа на ул. „Димо Хаџидимов“ и ул. „Михаил и Ефрихиј“ во Кисела Вода, денеска прекин во снабдувањето со вода ќе имаат корисниците...

Сервиси 07.02.23 | 14:46

Утре без вода реонот околку Млечен ресторан

Поради дефект на затворач ф-80 милиметри на улица „Дрезденска“ број 8, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од оваа и од улиците „Алжирска“, „Каирска“,...

Сервиси 31.01.23 | 16:02

Поради санирање дефект, жителите на „Васил Ѓоргов“ 4 утре без вода

На ден 01.02.2023 поради  дефект на приклучна цевка ф-2“ на ул. „Васил Ѓорѓов“ 4, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од истата улица. Водоснабдувањето ќе...

Македонија 17.10.22 | 14:32

Седницата ќе доцни поради дефект на електрониката

Собранието не може да ја започне 88. седница поради проблеми со електрониката. Екипите веќе работат на остранување на дефектот, соопштија од кацеларијата на Генералниот...

Економија 30.09.22 | 10:49

Се излизгал теренот и се оштетил каналот: Екипи на ЕСМ ја санираат штетата

На доводот Горна Радика, поточно Речки канал, како последица на интензивните врнежи во последните неколку дена, се случи појава на лизгање на теренот и оштетување на...

Калеидоскоп Технологија 29.04.22 | 15:47

Експерти составиле листа на автомобили што треба да се избегнуваат бидејќи најмногу се расипуваат

Германскиот автомобилски клуб (ADAC) објави годишен извештај за дефекти на автомобили на патиштата. Извештајот се заснова на статистика на службата за помош на пат, а...

Сервиси 05.04.22 | 08:59

Дел од Трубарево денеска без вода

Прекин во водоснабдувањето денеска од 9 часот ќе имаат дел од корисниците од село Трубарево. Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација” – Скопје, прекинот е поради...

Сервиси 17.02.22 | 10:10

Утре без струја делови на Кисела Вода и Карпош

Од ЕВН Македонија информираат дека утре ( петок ) без електрична енергија ќе останат: во периодот од 08.00 до 10.00 часот, корисниците од ул. Кратовска и дел од корисниците...

Скопје 01.02.22 | 11:06

Утре делови од Центар без вода

ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје известува дека утре, од 8.00 часот, без вода ќе бидат дел од корисниците на општина Центар поради дефект на водоводна мрежа на ул....

Сервиси 27.01.22 | 18:54

Без струја утре дел од општините Карпош и Сопиште, без вода корисниците од улица „Партениј Зографски“

Без струја утре ќе останат корисниците на дел од општините Карпош и Сопиште, а прекин во водоснабдувањето ќе имаат корисниците од улицата „Партениј Зографски“. Како...

Скопје 20.01.22 | 10:07

Без вода дел од Кисела Вода

Без водоснабдување денеска од 10:30 часот ќе бидат жителите од улицата „Балзакова“, „Дренак“, „Драга Стојанова“, „Виктор Иго“ и „Невена Георгиева Дуња“. Како што...

Скопје 13.01.22 | 11:54

Без вода дел од корисниците на улица „Серава“

ЈП Водовод и Kанализација-Скопје известува дека денеска од 11 часот без вода ќе бидат дел од корисниците на ул. „Серава“ 22, во Општина Чаир, поради дефект на ППХ ф 80 мм...

Сервиси 24.12.21 | 11:57

Без вода дел од скопска Автокоманда

Без вода денеска од 9 часот се корисниците од улицата „Ташко Караџа“ и дел од улиците „Трифун Хаџијанев“ и „Хрсто Ботев“ во населбата Автокоманда во Општина Гази...

Сервиси 21.12.21 | 08:49

Поради дефект без вода дел од улица „Благоја Стевковски“, Хиподром и Трубарево со намален притисок

Поради дефект на улицата „Дончо Штипјанчето“ кај стара последна автобуска на 50-ка, денеска прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од улицата „Благоја...

Сервиси 20.12.21 | 15:21

Утре прекин на вода во подрачјето на Гази Баба

Од ЈП Водовод и Канализации дополнително најавуваат уште еден прекин на водоснабдувањето за утре. На ден 21.12.2021 година (вторник)  поради изведување на водоводен приклучок...

Сервиси 15.12.21 | 09:11

Без струја делови од Аеродром и Зелениково

ЕВН Македонија АД известува дека на денеска (среда), без електрична енергија ќе останат: -во периодот од 09:00 до 15:00 часот, корисниците од село Долно Лисиче и делот кон Драчево...

Сервиси 14.12.21 | 11:26

Утре без струја делови од Аеродром и Зелениково

Од ЕВН Македонија информираат дека утре без електрична енергија ќе останат: во периодот од 09:00 до 15:00 часот, корисниците од село Долно Лисиче и делот кон Драчево ( општина...