Денеска, без електрична енергија ќе останат улици во општините Аеродром и Арачиново, извести „ЕВН Македонија“.

Како што соопштија од таму, во периодот од 9 до 12 часот струја ќе немаат дел од корисниците од улиците 12. македонска бригада и Мите Богоевски во општина Аеродром.

Во периодот од 20 до 21.30 часот корисниците од село Арачиново ќе бидат без електрична енергија, информира „ЕВН Македонија“Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.